חיובי ארנונה רטרואקטיביים

על כל נכס בישראל מוטלת אחריות על תשלום ארנונה לרשות המקומית, זאת בין אם מדובר על נכס למגורים, לצרכי עבודה או לכל שימוש אחר. בעוד שברוב המקרים חיובי הארנונה מתקבלים באופן שוטף אחת לחודשיים, קיימים מקרים בהם מתקבלים חיובי ארנונה רטרואקטיביים, קרי חיובים מוגדלים אשר חלים בגין שנים קודמות וקבלתם עלולה לגרום להפתעה גדולה והלם בשעה שרואים את הסכום שיהיה עליכם לשלם. חשוב להבין כי הפסיקה קבעה כי ברוב המקרים מדובר בחיוב בלתי חוקי ובטל. במידה וגם אתם נתקלתם בחיוב שכזה, פנו בהקדם אל משרד עורכי הדין סמי בלטר, אשר יעמוד לצדכם ויסייע בביטול חיוב בלתי חוקי זה.

חיובי ארנונה רטרואקטיביים – מניין נובעים וכיצד להתמודד איתם

במצב רגיל, הארנונה הינה שנתית ומתבססת על תשלום דו חודשי. בשעה שמדובר על חיובי ארנונה רטרואקטיביים הרי שיהיה מדובר על חיוב ארנונה לגבי שנים עברו. חיובים מסוג זה עלולים להופיע לאור מספר סיבות:

  • סקר נכסים שביצעה הרשות לפיו נמצא כי הנכס בחסר לאורך השנים.
  • "העמקת גביה" יזומה של הרשות במטרה להגדיל את הכנסותיה.
  • שינוי במדיניות חיוב ביחס לאופן הסיווג.

 

בעת היתקלות עם חיוב רטרואקטיבי יש חשיבות רבה להעביר בהקדם את הטיפול לעורך דין מומחה בתחום על מנת להימנע מכשלים מהותיים בניהול התיק כגון איחור במועדים, פספוס טענות, פשרות גרועות וכו'. חשוב להבין כי חיובים רטרואקטיביים הוגדרו מבחינה משפטית כמצב לא חוקי ופסול ולכן אין לשלם חיוב רטרואקטיבי ללא בדיקת עורך דין מומחה. על מנת להיות בטוחים כי מדובר בחיובי ארנונה רטרואקטיביים פסולים ולא בחוב שעליכם יהיה לשלם למרות הכל, וודאו כי אתם פונים אל עזרתו של עורך דין מנוסה ומקצועי אשר מתמחה במיסי עירייה.

 

חיובי ארנונה רטרואקטיביים – לא מתמודדים לבד עם הארנונה

אין ספק כי קבלתה של דרישת חיוב ארנונה עלולה לגרום להלם וסערת רגשות בקרב רבים. מצב מורכב זה דורש את הטיפול המיידי בנושא על מנת לתקוף חיוב זה בדרך הנכונה והיעילה ולהגדיל את הסיכוי לביטולו, כך שמוטב יהיה לפנות אל משרד עורכי הדין סמי בלטר על מנת לוודא כי החיוב מטופל בצורה מקצועית. למשרדנו ניסיון רב בהתמודדות עם חיובים רטרואקטיביים ויפעל בכל יכולתו לשם ביטול החיוב הבלתי חוקי.